Posted on

Czy warto stosować ogrzewanie podłogowe?

Coraz częstszym rozwiązaniem jest popularna podłogówka, która zwiększa komfort użytkowania pomieszczeń. Gdy decydujesz się na to rozwiązanie, to pamiętaj również o sterownikach engocontrols. Dlaczego warto stosować to rozwiązanie?

Ogrzewanie podłogowe – zalety

Ogrzewanie podłogowe stało się bardzo popularne na przestrzeni ostatnich kilku lat. Popularna podłogówka daje komfort i korzystny dla zdrowia rozkład temperatury. Ogrzewanie podłogowe daje bardzo różne możliwości systemowe tym, co je łączy to oddawanie ciepła na dużą powierzchnię. Dzięki temu nie ma żadnych chłodniejszych ani cieplejszych miejsc na podłodze. Wszystko dlatego, że w przeciwieństwie do klasycznego ogrzewania, ciepłe powietrze rozprowadzane jest równomiernie. Jeśli chcesz w ekonomiczny sposób wykorzystywać ogrzewanie podłogowe, to świetnym rozwiązaniem będą sterowniki z engocontrols. Dzięki temu bez problemu ustawisz optymalną temperaturę w pomieszczeniu.

Ogrzewanie podłogowe wodne czy elektryczne?

Ogrzewanie podłogowe dostępne jest w dwóch różnych wersjach: wodnej i elektrycznej. Wodne może być wykorzystywane przy kotle lub pompie ciepła. Natomiast elektryczne to maty lub folie oporowe dające ciepło po podłączeniu do instalacji elektrycznej. W zależności od wybranego sposobu ogrzewania podłoga może szybciej lub wolniej stygną. Niezależnie, który sposób wybierzesz to pamiętaj o sterownikach engocontrols, dzięki którym uzyskasz optymalną temp. w domu.

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

W zależności od potrzeb możesz wybrać ogrzewanie podłogowe, które będzie rozłożone w całym domu, albo podłogówkę położyć w wybranych pomieszczeniach. Najczęściej dla zwiększenia komfortu użytkowania pomieszczenia podłogówkę stosuje się w łazience, kuchni oraz na korytarzach. Kafelki, pod którymi położona jest podłogówka dają przyjemne uczucie ciepła, co zwiększa komfort zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym.