Posted on

Dekoracyjne i praktyczne panele między szafki

Szkło jest materiałem modnym i pozwala nam urządzić wnętrze nowoczesne i zgodne z obecnymi trendami. Elementy z tego materiału mogą też dodać wnętrzu lekkości, a nawet je optycznie powiększyć. Od lat do dekoracji oraz ochrony ścian w kuchni stosowane są płytki, ale nic nie trwa wiecznie i w końcu przychodzi czas na nowe, często lepsze, rozwiązania. Czym zastąpić kafelki zastanawiano się już od lat, a odpowiedzią na to pytanie jest szklany panel między szafki. To rozwiązanie genialne w swej prostocie – panele te są bowiem niezwykle proste w montażu, wyjątkowo łatwe w pielęgnacji, a przy tym mają duży potencjał dekoracyjny. Produkuje się je z wytrzymałego, a jednocześnie niemal doskonale przezroczystego szkła, dzięki czemu wzory są wyraziste, a kolory naturalne. Mimo że panele są szklane, to mogą być imitacją wielu pożądanych we współczesnych wnętrzach materiałów, jak drewno, kamienie, cegła, marmur czy granit. Szklany panel może także przedstawiać dowolne motywy czy obrazy. 

Artystycznie i harmonijnie 

Panele z abstrakcyjnymi wzorami mogą urozmaicić prosto i funkcjonalnie urządzone kuchenne wnętrze, dodając mu oryginalności i atrakcyjności. Mogą być one zarówno wielokolorowe, jak i czarno-białe czy jednobarwne. Często przedstawiają faliste kształty, które do kuchni wnoszą harmonię i spokój. Kuchnia to także idealne miejsce na to, aby przemycić odrobinę sztuki – dobrym sposobem na to może być panel między szafki z artystycznymi odniesieniami. Mogą to być dekoracyjne grafiki, a także obrazy. Do stworzenia takich paneli wykorzystuje się wysokiej jakości druk o bardzo dużej rozdzielczości. Po umieszczeniu go na tafli szkła, jest utwardzany z pomocą UV, czego efektem jest utrzymanie się intensywności barw przez długie lata. Jedną z najważniejszych cech współczesnych mieszkań jest funkcjonalność –  w tę filozofię doskonale wpisują się szklane panele, które bez większego wysiłku utrzymamy na co dzień w doskonałej czystości. 

Tylko dobrej jakości szkło

Do produkcji paneli stosuje się wyłącznie szkło wysokiej jakości o błyszczącej powierzchni, które jeszcze podkreśla urodę namalowanych na nim wzorów i uwydatnia intensywność barw. Panele są wykonywane ze szkła hartowanego, które jest o wiele bardziej wytrzymałe i sprężyste niż zwykłe szkło. Odporne jest nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na wysokie temperatury, co w kuchni ma duże znaczenie. Panel między szafkami to alternatywa dla tradycyjnych płytek, którą warto przemyśleć i wziąć pod uwagę, podczas urządzania czy remontu mieszkania. Panel umieszczamy zwykle nad blatem, dlatego postarajmy się o to, aby go niczym nie zasłaniać, bo tylko  wówczas spełni rolę nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną. Panele pomogą nam także zastosować pewne triki, które będą mieć znaczący wpływ na to, jak zaprezentuje się kuchnia – w jasnych barwach optycznie powiększy pomieszczenie, a ciemny nada mu kameralnej atmosfery.