Posted on

Elegancka i wygodna muszelka 

Oryginalność, niebanalna uroda, a przy tym gwarancja dużej wygody, to cechy foteli typu muszelka. Chociaż swoją stylistyką nawiązują do modeli popularnych w latach 60. ubiegłego wieku, to pozwalają urządzić nowoczesne i designerskie wnętrze.

Fotele do zachwycających wnętrz

Fotel gra w każdym mieszkaniu ważną rolę i może pełnić wiele funkcji. Przydatny jest w salonie, ale też w sypialni, pokoju dziecka i nastolatka, a czasem także w kuchni. Fotele muszle to modele, które mogą w znaczący sposób zmienić wystrój pokoju i mają duży wpływ na styl, jaki wnętrze reprezentuje. Szerokie tapicerowane oparcia tych foteli są wyjątkowo dekoracyjne i doskonale sprawdzą się w mieszkaniu zaaranżowanym w stylu retro. Zwłaszcza model w kolorze butelkowej zieleni wpisuje się w ten niezmiennie od lat popularny styl. Fotel o kształcie muszelki to także dobry wybór do wnętrza glamour, w którym nie ma miejsca na zwyczajność – każdy element wyposażenia musi zachwycać formą, kolorystyką, jakością. Klasycznie urządzone wnętrza charakteryzują się przede wszystkim elegancją i stonowanymi barwami. Są urządzone harmonijnie, z dobrym smakiem i w sposób ponadczasowy. W nich również jest miejsce na fotele o kształcie muszelek – najlepiej szare lub, jak w stylu retro, ciemnozielone.

Fotel dla romantyków

Fotele to meble, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Zależnie od naszej kreatywności, potrzeb i metrażu mieszkania, możemy w pomieszczeniu ustawić jeden, dwa lub więcej foteli. Najwięcej potrzebnych będzie w jadalni, gdzie z powodzeniem mogą zastąpić mniej komfortowe krzesła. W salonie także często aranżujemy miejsce do biesiadowania, gdzie niezbędnych jest co najmniej kilka foteli, aby zapewnić odpowiedni komfort. Fotele muszle ze względu na swój nieco romantyczny look, sprawdzą się również w sypialni. Tu wystarczy nam jeden, który nie tylko uatrakcyjni wizualnie pokój, ale też będzie niezwykle przydatny. Sypialnia w ciągu dnia może nam bowiem służyć jako miejsce do relaksu, wypoczynku, złapania chwili wytchnienia – a fotel do tego celu jest najlepszy. W pokoju dziecka fotel muszelka nie zaburzy aranżacji zbyt „dorosłym” wzornictwem, a przyda się mamie lub tacie podczas wieczornego czytania czy innych aktywności z pociechą.