Posted on

Hokery – co to jest? 

Hokery to wysokie krzesła barowe, które można postawić nie tylko w restauracjach, pubach czy też barach, ale także świetnie sprawdzą się również w domach. Są to siedziska o podwyższonych nogach, dzięki czemu podczas siedzenia osoby mogą być w nieco wyższej pozycji, co pozwala im na siedzenie na przykład przy wysokim kontuarze baru. Co można jeszcze powiedzieć o hokerach? Jakie są ich zalety? Zachęcamy serdecznie do przeczytania krótkiego artykułu. 

Praktyczne hokery 

Hokery to bardzo praktyczne siedziska. Niektóre modele przypominają zwykłe taborety, podczas gdy inne znowu typowe stołki. Mogą one być bez oparcia lub też z oparciem, wszystko zależy oczywiście od preferencji, a także wystroju danego miejsca, w którym się znajdują. Są one naprawdę praktyczne, bardzo dobrze wyprofilowane i zapewniają wszystkim osobom siedzącym komfort siedzenia. Co ciekawe, hokery mogą mieć oparcia, a także konstrukcję dosyć prostą, na którą składają się nogi i siedzisko, a niektóre hokery przypominają tradycyjne krzesło, ponieważ mają cztery nogi, jednak są one na nieco większym podwyższeniu. 

Jak kupować hokery?

Szukając sprawdzonych hokerów, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim optymalna długość pomiędzy hokerem, a blatem stołu, czy też blatem kuchennym, powinna wynosić mniej więcej do 30 cm, by jej siedzenie na krześle było wygodne. Wysokość barków w kuchni, a także baru wynosi mniej więcej do 120 cm i wtedy warto postawić na hokery, które mają mniej więcej od 80 do 90 cm. Ponadto, jeżeli hoker będzie znajdować się w kuchni, to blaty wysp kuchennych znajdują się najczęściej na wysokości 80, 90 cm, wtedy hoker musi być proporcjonalnie niższy, czyli powinien mieć od 55 do 60 cm. 

Osoby, które szukają odpowiednich hakerów, powinny zdecydować się na hokery nowocześnie wykonane, które dostępne są na stronie Krzesła i Hokery. Wtedy można mieć pewność, że nabywa się wyłącznie wysokojakościowy produkt, który świetnie sprawdzi się do wielu rodzajów wnętrz.