Posted on

Jak duży garaż kupić?

Garaż na podwórku to obowiązkowy element każdego domu. Niezależnie od tego czy posiadamy samochód, czy nie, na każdej działce przyda się garaż, który będzie stanowił dodatkowe miejsce do przechowywania. Głównym zadaniem garażu jest jednak ochrona samochodu przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi oraz przed uszkodzeniami i kradzieżą. Jeśli na podwórku jest wystarczająco dużo miejsca, warto zakupić podwójny garaż, w którym zmieści się więcej niż jedno auto. 

Jak duży garaż kupić?

Standardowym wymiarem garażu dla samochodów osobowych jest garaż 4×6. Tej wielkości garaż jest w zupełności wystarczający dla mniejszych jak i większych auto osobowych. Jeśli teraz posiadamy mniejszy samochód, mimo wszystko lepiej zaopatrzyć się w większy garaż, na wypadek jeśli w przyszłości zmienimy auto na większe. Garaż z podwójną bramą może być wykorzystany dla dwóch samochód lub jego jedna część może stanowić pomieszczenie gospodarcze. W takim miejscu warto znaleźć miejsce na sprzęt ogrodowy, narzędzia czy inne pojazdy na przykład rowery. W garażu może też powstać miejsce dla dodatkowych prac technicznych, których nie powinno się wykonywać w domu. 

Wygląd garażu

Kupując blaszany garaż, warto zdawać sobie sprawę z faktu, że obecnie istnieje w sprzedaży szeroki wybór kolorów blachy i jej elementów. Garaż nie musi być elementem, który będzie oszpecał nasz ogród. Kolor blaszaka powinien być dobrany do koloru domu oraz innych budynków znajdujących się na działce. Zwykłą blachę możemy również samodzielnie pomalować, kupując do tego specjalną farbę. Zadbanie o wygląd garażu, zachęci nas do korzystania z niego oraz sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zadowoleni z jego zakupu. Blaszany garaż jest łatwy w montażu, dlatego z tym zadaniem poradzi sobie każdy. Nasze auto będzie schronione przed deszczem, śniegiem, wiatrem i słońce, a jego właściciel będzie mógł spać spokojnie, bez ubaw, że złodziej uszkodzi lub ukradnie samochód. Auto garażowane jest zwykle w dużo lepszym stanie technicznym, dlatego przy ewentualnej sprzedaży samochodu, jego cena może być atrakcyjniejsza.