Posted on

Jak oświetlić pokój dziecka? Sprawdź nasze porady!

Właśnie aranżujesz lub remontujesz pokój swojego dziecka? Nie zapominaj o dobrym oświetleniu. Aby jednak stworzyć najlepszy pokój dla swojej pociechy instalacji oświetlenia, musi być ona dopasowana do wieku dziecka. Spełnienie założonego efektu jest możliwe, jednak trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pokój dziecka to nie tylko pomieszczenie, w którym śpi, odrabia lekcje czy się bawi. To również bezpieczny azyl, gdzie możemy odpocząć i zaprosić rówieśników. W tym artykule przedstawiamy porady na temat tego: jak oświetlić pokój dziecka. Zapraszamy do lektury!

Jakie oświetlenie wybrać do dziecięcego pokoju?

Rynek oświetleniowy oferuje swoich klientów wiele rodzajów opraw, lamp, kinkietów i innych rzeczy, które pozwalają stworzyć cudowny pokój dziecięcy. Rodzice mogą wybierać nie tylko spośród kolorów, wzorów, lecz także kształtów. Tak naprawdę jest tyle możliwości, że można dobrać odpowiednie żarówki do temperatury barwy, jaka jest wymagana. 

Dzieci bardzo szybko dorastają, a razem z tym zmieniają się także potrzeby. Dlatego warto wybrać uniwersalne oświetlenie. Dla kilkulatka najlepiej sprawdzi się neutralne oświetlenie/ Jeśli chodzi o ogólną instalację w przestrzeni dziecka, warto postać na górne oprawy oraz drobne akcenty w postaci nocnej łapki czy kinkietów. Przy czym górne światło powinno stanowić podstawowy element w dziecięcym pokoju. 

Odnosząc się do pytania: jak oświetlić pokój dziecka, warto wziąć także pod uwagę równoległe żyrandole, lampy sufitów oraz halogeny. Jeśli nie chcemy mocnych halogenów, producenci oświetlenia oferują także naturalniejsze plafony lub lampy wiszące. 

Jaką funkcję pełni oświetlenie w pokoju dziecięcym?

Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w pokoju swojego dziecka rodzice powinni sobie zdawać z funkcji tej instalacji. Dzieci bardzo często w ciemności ponosi wyobraźnia, dlatego warto zapewnić nocne lampki. Jeśli jest potrzeba, aby światło działało całą noc, wtedy sprawdzą się energooszczędne oprawy.