Posted on

Małe wieszaczki – duże wrażenie

Duże wieszaki i małe wieszaczki to niezbędne wyposażenie każdego funkcjonalnie urządzonego mieszkania. Przydatne są przede wszystkim w przedpokoju, kuchni i łazience, ale dekoracyjne modele mogą ozdobić także salon czy sypialnię.

Eleganckie motywy zwierzęce

Miłośnicy rzeczy pięknych powinni zwrócić uwagę na wieszaczki retro, które uatrakcyjnią każde wnętrze. Możemy je umieścić nawet w najbardziej eleganckim salonie i wcale nie po to, aby coś na nich zawieszać. Ich ponadczasowa, niezwykle dekoracyjna forma sprawia, że możemy je potraktować jedynie jako dekoracje, które nie muszą pełnić żadnej praktycznej funkcji. Wieszaki w stylu retro swoim kształtem przypominają motywy roślinne lub zdobią je sylwetki niewielkich ptaszków. Często są to wieszaki żeliwne, więc charakteryzują się trwałością i solidnością, dzięki czemu mogą nam służyć przez wiele długich lat. Urządzając swoje wymarzone mieszkanie, staramy się je dopieścić w najmniejszym szczególe, a małe wieszaczki w stylu retro mogą zrobić duże wrażenie.


Wieszaki nie tylko do przedpokoju

W stylu retro mogą być nie tylko małe, zgrabne, choć mało praktyczne wieszaczki, ale też ich większe odpowiedniki. Przedpokój to miejsce, w którym wieszak gra znaczącą rolę praktyczną, ale również dekoracyjną. Tutaj wieszaczki retro z jednym uchwytem to zdecydowanie za mało, bo potrzebujemy miejsca na zawieszenie ubrań wierzchnich, a także damskich torebek. W przedpokoju o sporym metrażu możemy ustawić drewniany wieszak, o znanym wszystkim, wręcz kultowym designie. Wysoki stojący wieszak wykonany z metalu pozwala nie tylko na powieszenie na nim ubrań, ale też umieszczenie parasoli. Ten popularny od lat wieszak pasuje do wnętrz urządzonych w wielu popularnych stylach – sprawdzi się w mieszkaniu urządzonym klasycznie, w stylu skandynawskim czy retro. Drewniane wieszaki na ścianę z metalowymi zdobionymi haczykami, to także model retro, który równie dobrze może zdobić mieszkanie zaaranżowane po prowansalsku czy w stylu rustykalnym albo skandynawskim.