Posted on

Naprawa betonu – na co zwrócić uwagę? 

Wykonywanie różnorodnych fundamentów, czy też betonowych wylewek sprawia, że budynek jest trwały, solidny, a także będzie służyć z pewnością przez wiele lat. Należy pamiętać, aby wykorzystywać beton o podwyższonych walorach wytrzymałościowych, a także korzystać z odpowiednich zapraw cementowych i rozrabiać je w odpowiedniej odpowiednich proporcjach. Dzięki temu można mieć pewność, że będą one wytrzymywać przez bardzo wiele długich lat. Beton wykorzystuje się też do wykonywania różnorodnych podbudówek czy też murków, zamurowań, które wykorzystuje się również do tego, aby przęsła płotu zamontować. W niektórych wypadkach dochodzi niestety do uszkodzeń betonu. O czym pamiętać, decydując się na naprawę betonu? Jakie środki warto wykorzystać? Zachęcamy do lektury. 

Naprawa betonu

W niektórych sytuacjach dochodzi do takiego zdarzenia, że konieczna jest naprawa betonu, ponieważ dochodzi do drobnych uszkodzeń. Beton się wykrusza poprzez mikrouszkodzenia, a także działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, czy też mechanicznych i w efekcie może po kilku latach dojść do znacznych ubytków. Warto zatem zdecydować się na naprawę betonu, od razu, jak tylko zauważy się znaczniejszy ubytek i dzięki temu dany fundament, podbudówka czy też blok betonowy, będą służyć o wiele dłużej. O  czym pamiętać, wybierając preparaty do naprawy betonu? Przede wszystkim o tym, że muszą one być do odpowiednio dobrane do tego, jaką beton pełni funkcję. Inaczej wygląda naprawa posadzki betonowej czy też usuwanie i naprawienie różnych ubytków w elementach architektonicznych betonu na przykład architektonicznego, przeanalizowanie ubytku pozwoli na zastosowanie odpowiedniej techniki. 

Naprawa betonu polega oczywiście na zastosowaniu odpowiedniej zaprawy, czyli gotowych mieszanek, które są odpowiednio dobrane w proporcjach składnikowych. Podobnie, jak zaprawy cementowe, tego typu mieszanki należy w odpowiednich proporcjach wymieszać z wodą i dzięki temu wypełniać ubytki. Należy jedynie pamiętać, że powierzchnia musi być wcześniej odpowiednio oczyszczona.