Posted on

Wyposażenie domu – jaki fotel wypoczynkowy wybrać? 

W każdym domu znajdzie się miejsce, w którym możemy odpocząć po długim i ciężkim dniu. Niezbędnym elementem w tym wypadku jest fotel wypoczynkowy, w którym będziemy mogli się zrelaksować z kubkiem ulubionej herbaty czy kawy. Wybór odpowiedniego fotela nie jest jednak łatwym zadaniem. Pod uwagę musimy wziąć kilka czynników, które będą odpowiadać za jego trwałość oraz nasz komfort odczuwany podczas siedzenia. Obecnie na rynku istnieje wiele różnych rodzajów foteli wypoczynkowych takich jak np. fotel bujany czy fotel uszak na płozach. Na co więc zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru? 

Idealny fotel wypoczynkowy – wymiary 

Wymiary naszego fotela to coś, na co musimy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Choć obecnie na rynku możemy znaleźć wiele opcji takich jak np. fotel bujany kolorowy, który zachęci nas swoim nietuzinkowym wzorem, przed zakupem upewnijmy się, że nie będzie on zbyt mały czy za duży. Eksperci jednogłośnie stwierdzili, że idealny fotel wypoczynkowy powinien posiadać co najmniej pięćdziesiąt centymetrów głębokości oraz szerokości siedziska. Ważne jest również, aby wybrany przez nas fotel zapewnił naszej szyi odpowiednie podparcie, dlatego też warto zdecydować się na fotele na płozach z wysokim oparciem. Przemyśl również kwestię podłokietników, ponieważ oparcie ramion pozwoli dodatkowo odciążyć organizm. 

Rodzaje foteli wypoczynkowych 

Choć wymiary fotela wypoczynkowego są niezwykle ważne, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat dostępnych obecnie na rynku rodzajów foteli wypoczynkowych. Wyróżnić możemy rodzaje takie jak:

  • Fotel uszak – niezwykle popularny rodzaj fotela, w którym każdy z nas może poczuć się wyjątkowo. Niegdyś uszaki były uważane za niezwykle eleganckie, natomiast w obecnych czasach znaleźć możemy nieco skromniejsze wersje tego rodzaju produktów, dzięki czemu będą one pasować nawet do wnętrz wykonanych w minimalistycznym stylu. 
  • Fotel bujany – doskonale wszystkim znany rodzaj wyposażenia wnętrz. Fotel bujany do domu to rozwiązanie dla osób, które pragną wprowadzić do swojego wnętrza odrobiny klasyki, ale również komfortu. Fotele bujane dostępne są w wielu ciekawych opcjach kolorystycznych oraz konfiguracjach, dzięki czemu każdy klient może znaleźć idealny fotel dla siebie! Obecnie wielką popularnością cieszą się fotele na płozach, które różnią się od klasycznych foteli bujanych przede wszystkim wyglądem i jakością wykonania. 
  • Fotel obrotowy – choć większości osób kojarzyć się może z elementem wyposażenia biura, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów foteli obrotowych, które służyć mają przede wszystkim do odpoczynku i relaksu. Jego dodatkową zaletą jest swego rodzaju mobilność, dzięki której możemy w prosty sposób sięgnąć po ulubioną książkę czy pilot do telewizji, bez konieczności opuszczania wygodnego miejsca.