Posted on

Szafka z lustrem do łazienki – jak wybrać najlepszą?

Połączenie lustra z szafką do łazienki jest znanym i stosowanym chętnie rozwiązaniem. Jeszcze do niedawna stosowane było wyłącznie ze względu na swoją praktyczność. Obecnie szafka nad umywalkę z lustrem i oświetleniem jest modnym i stylowym dodatkiem, bez którego pokój kąpielowy wygląda wręcz nijako. Szafki z lustrem dostępne są w sklepach w różnych formach i kolorach. Które szafki łazienkowe z lustrem będą najlepsze? Czym się kierować podczas zakupu? Jaka szafka z lustrem do łazienki będzie pasowała do stylu nowoczesnego, a która do glamour? Jeśli masz wątpliwości, która szafka z lustrem nad umywalkę będzie najlepsza do Twojej łazienki, to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Szafka nad umywalkę z lustrem i oświetleniem – jaka jest jej rola w łazience?

Szafka nad umywalkę z lustrem i oświetleniem jest wielofunkcyjnym meblem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie pokoju kąpielowego. Ich główną funkcją jest zapewnienie dodatkowego miejsca do przechowywania. Na półkach szafki łazienkowej z lustrem można znaleźć kosmetyki do make-upu, szczotki i inne akcesoria fryzjerskie. Bardzo często jest to również miejsce, w którym przechowywane są maszynki do golenia. To, ile rzeczy można przechowywać w szafce z lustrem nad umywalką jest zależne od jej wymiarów. Szafki z lustrem najczęściej mają 15 cm głębokości, choć zdarzają się modele luster z szafką do łazienki  https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/ o większych wymiarach co pozwala na efektywniejsze przechowywanie różnorodnych przedmiotów.

Szafka z lustrem nad umywalkę – najlepsze wymiary

Na wygodne przechowywanie różnorodnych akcesoriów łazienkowych pozwala szafka z lustrem do łazienki o szerokości min. 60 cm. Świetnie wpisuje się w aranżacje pokoju kąpielowego o standardowych wymiarach.  Współczesne szafki z lustrem pełnią nie tylko funkcję praktyczną, lecz również dekoracyjną. Nadaje wnętrzu charakteru i często jest tzw. kropką nad „i” w dekorowaniu pomieszczenia kąpielowego.

Szafki łazienkowe z lustrem – jak dopasować do stylu łazienki?

Szafka nad umywalkę z lustrem i oświetleniem jest must have w każdej łazience. Niestety niewiele osób, wie, że szafki z lustrem powinny zawsze pasować do stylu umywalki. Najbezpieczniejszym wyborem będą białe szafki do łazienki – pasują do większości aranżacji. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu są uniwersalne. Na szczęście biała szafka z lustrem do łazienki nie jest jedynym wyborem, w sklepach dostępne są różnorodne szafki łazienkowe z lustrem. Jak wybrać najlepszą?

Styl nowoczesny cechuje się głównie funkcjonalnością – estetyka jest zepchnięta na drugi plan. Dlatego w pokojach kąpielowych w tym stylu bardzo często jest szafka nad umywalkę z lustrem i oświetleniem, dzięki której pomieszczenie prezentuje się bardzo nowocześnie. Gdy wybierasz lustra z szafką do łazienki w tym stylu, to postaw na wyraziste klasyczne barwy takie jak biel i czerń.