Posted on

Niezastąpiona półka na buty

Każda kobieta wie, że nie ma takiego pojęcia jak „za dużo butów”. A jeżeli jeszcze mieszka z rodziną to par balerinek, adidasów, kaloszy czy sandałów jest cała masa! Najlepszym sposobem, aby zapanować nad tym dobytkiem jest pojemna półka lub szafka na buty.

Sposób na porządek

W przedpokoju może zabraknąć wielu sprzętów, ale wieszak, lustro i półka na buty są tam niezbędne. Meble służące do przechowywania to najlepszy sposób na zachowanie ładu i porządku w każdym domowym pomieszczeniu. Nic nie wpływa tak negatywnie na wygląd przedpokoju, jak stojące wszędzie buty, na które nie udało nam się znaleźć miejsca. Szafki na buty mogą być zarówno zamykane, jak i otwarte, a każdy z tych modeli znajduje swoich zwolenników. Trzypoziomowa otwarta półka na buty wpisuje się przede wszystkim w stylistykę industrialną, gdzie dobrze widziane są sprzęty proste, a nawet surowe w formie. Metalowe meble, zwłaszcza w kolorze czarnym, to także stylistyka pochodząca z loftów. Półka na buty wykonana z metalu ma również praktyczne zalety – jest solidna i wytrzymała, więc z powodzeniem pomieści buty wszystkich członków rodziny.

Buty pod kontrolą

Metalowe półki na buty często mają konstrukcję szczebelkową – jeżeli ułożymy na takiej zabłocone buty, to wilgoć spłynie na podłogę. To pozwala łatwiej zachować ten mebel w czystości. Otwarta półka na buty pozwala szybko sięgnąć po tę parę, którą chcemy założyć. Półka na buty pozwala nam przechowywać buty w jednym miejscu, co jest zarówno praktyczne, jak i pozwala w estetyczny sposób zaaranżować przedpokój, ale nie jest to jedyne pomieszczenie, w którym możemy ją wykorzystać. Coraz częściej w naszych domach urządzamy garderobę, która potrafi zastąpić kilka przepastnych szaf. Półka do przechowywania butów również powinna tam się znaleźć, bowiem pomoże ona przechowywać je w sposób zorganizowany, co pozwoli nam zaoszczędzić cenną przestrzeń. Butów nigdy nie mamy za dużo, ale warto zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Dzięki temu nie tylko zapanujemy nad bałaganem, ale też przyczynimy się do tego, że nasze buty będą dłużej wyglądać jak nowe.